Armwrestling > Worek medali UKS 16 Koszalin

Ekipa UKS 16 z nagrodami.
Ekipa UKS 16 z nagrodami. Fot. archiwum
26 medali - 5 złotych, 7 srebrnych i 14 brązowych - zdobyli zawodnicy i zawodniczki UKS 16 Koszalin w Mistrzostwach Polski w siłowaniu na rękę.

MP odbyły się w Żarach. Zawodnicy i zawodniczki walczyli nie tylko o tytuły mistrzów kraju, ale także o awans do kadry narodowej na 19. Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w Bułgarii (1-7 czerwiec) oraz 31. Mistrzostwa Świata we Włoszech (7-13 wrzesień). Dwóch najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej ma prawo startu w obydwu tych imprezach.

Koszalinianie zdobyli w Żarach 26 medali - 5 złotych, 7 srebrnych i 14 brązowych.
W klasyfikacji drużynowej MP zwyciężył organizator MP, Szaki Club Żary. Miejsce drugie zajął MCKiS Tytan Jaworzno, a trzecie przypadło UKS 16 Koszalin. Jako nagrodę dla pierwszych trzech zespołów w klasyfikacji drużynowej organizator ufundował marmurowe stoły armwrestlingowe. Waga każdego stołu to ponad 70 kg!
Do kadry Polski na ME i MŚ z UKS 16 zostali powołani: Jolanta Szuster, Michalina Romańska, Natalia Kwiatkowska, Paulina Rybak, Sylwia Stefaniak, Natalia Stefaniak, Adrian Mikołajczyk i Andrzej Hymer. Możliwe jeszcze, że powołania otrzymają dwaj juniorzy - Radosław Jaśkiewicz i Michał Łukasiński. Trenerem koszalińskich armwrestlerów jest Jarosław Zwolak.